İzmir VERBİS Başvuru Sorgulama

Anasayfaİzmir VERBİS Başvuru Sorgulama

VERBİS’e İlk Kayıt; olmak için https://verbis.kvkk.gov.tr/ adresine gidilmeli ve akabinde gelen sayfada, “Veri Sorumlusu Yöneticisi Girişi” butonuna tıklayarak arkasından gelen sayfada, veri sorumluları için olan “Kullanıcı Adı ve Parola” alanları doldurulur. Bu alanlar içinde Kullanıcı Adı ve Parolaları almak için ilk olarak “Kayıt Olun” butonuna tıklanarak sisteme giriş yapılması ve arkasından gelen sayfadaki alanların gerekli adımlarla ilgili formları doldurmalı ve formları Kurum’ a ulaştırmalıdırlar.

Daha önce kayıt olmuş ve veri bildirimi için hazır olan kişi ve kişiler sisteme giriş yaparak ilerlemeleri yeterlidir.

İrtibat kişisi atanmadıysa atanma işleri tamamlandıktan sonra veri bildirim işlemlerine başlanabilir. Eğer İrtibat kişisini nasıl atayacağınızı bilmiyor iseniz (VERBİS Kayıt Rehberi) adlı yazımıza göz atabilirsiniz.

 

Veri Bildirim işlemleri, “Veri Kategorisi” sekmesi ile başlamaktadır. Bu adımda toplam olarak 25 adet veri kategorisi bulunmaktadır. Bu veri kategorilerinin hepsi için tek tek bilgi (veri) girişi yapılmaktadır. Eğer bu veri kategorilerin dışında herhangi bir veri kategorisi işlenmekteyse, sekmelerin en altında bulunan “Diğer Bilgiler” sekmesinden veri kategorisi el ile yazılarak eklenebilir.

 

Başvurunuzu sorgulamak için https://verbis.kvkk.gov.tr/Query/Search  adresini ziyaret edebilirsiniz.