Kolay SMS Onay

AnasayfaKolay SMS Onay

SMS Onay Nedir?

SMS Onay güvenlik sisteminin bir parçasıdır ve kişisel verilerinizi ve hesaplarınızı koruyabilmek için düzenlenen bir sistemdir. Kişisel verilerinizi kullanarak işlem yaptığınız hemen hemen her platformda sms onay’ı istenmektedir. SMS Onay Sistemi kişisel hesaplarınızı kendi özel numaranız ile değil de sanal numara kullanarak gerçekleştirme işlemidir.

Neden SMS Onay’ı Kullanmalıyım?


Günümüzde internet alanında hizmetler sunan birçok türde siteye ve platforma kayıt olurken birtakım işlemlerin yapılmasına ihtiyaç olur. Genel anlamda bu aşamada üyelik gerçekleştirecek kişilerin kişisel bilgilerini ilgili alanlara girmesine ihtiyaç olur.


Bu çoğu zaman hesap açacak kişilerin buradaki güvenliğinin sağlanması için gereklidir. Ancak her ne kadar kayıt işlemleri için bu bilgilere gereksinim olsa da, diğer tarafından farklı bir risk durumu da meydana gelebilmektedir. Bu ise kişisel bilgilerin üçüncü kişi ve ya kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumudur.


Genel anlamda güvenilirliği üst düzeyde olan başarılı platformlarda bu türden sorunlar ortaya çıkmayabilir. Fakat hangi site olursa olsun ileriye yönelik olarak bu bilgilerin paylaşılması bir noktada risk yaratıcı bir unsur haline gelebilir. Bu kapsamda özellikle insanlar cep numaralarını paylaşmak konusunda temkinli davranmak isteyebilir.


Ancak kayıt işlemleri için de bu cep numarasına gereksinim vardır. Kayıt işlemlerinde asıl cep numarası bilgisini vermeden farklı bir numarayla rahatlıkla üyelik gerçekleştirilmesi mümkündür.


SMS Onay işlemi, bu numara yardımıyla rahatlıkla yapılabilir.

DESAFE ' E ULAŞIN

Kurumunuzu KVKK uyumlu hale getiriyoruz

Eğer KEP adresiniz yok ise ön başvuru işlemlerinin 7 güne kadar uzadığını unutmayınız. Geç kalmadan kampanyamızdan faydalanarak, ön başvurunuzun tamamlanması sonrası maksimum 3 gün içerisinde Uzman Avukatlarımız ile Veri Sorumluları Siciline kaydınızı gerçekleştiriyoruz.